contigo_westloop-idealnyprezent

Kubek dla koneserów

Często spotykamy się z zarzutem, że kawa lub herbata z kubka termicznego nie smakują najlepiej. Są tacy, którzy czują smak „szkolnego termosu”. Czy nasze ulubione napoje mogą smakować wyśmienicie w kubku termicznym?

Mogą, a nawet powinny. Nie idźcie na ustępstwa. Wybierzcie kubek, dobrej jakości i cieszcie się smakiem świeżo zaparzonej kawy i herbaty. Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

Przetestowaliśmy kilka kubków z różnych sklepów internetowych i znaleźliśmy naszego faworyta. I to niejednego.

W rankingu na jakość wykonania, komfort obsługiwania, mycia, walory smakowe i termikę wygrywają kubki termiczne Contigo. Z resztą to nie tylko nasze zdanie. Ostatnio kubek Contigo West Loop został wyróżniony w konkursie Super Gift 2017.

 

 

Pierwsze wrażenie jak wzięliśmy West Loopa do ręki, to jak świetnie ma zaprojektowany kształt,  a stal, z której został wykonany jest naprawdę wysokiej jakości. Robi wrażenie na pierwszy rzut oka. Później było jeszcze lepiej. Nie wierzyliśmy w system obsługi jedną ręką, ani w to, że nic się nie wyleje, nawet jak niedbale rzucimy go na fotel pasażera w samochodzie. System AutoSeal zadziałał bez zarzutu. Gdy chcesz się napić naciskasz, gdy puścisz przycisk – ani kropla nie wyleci. To im się udało!

Kubek Contigo ma podwójne, stalowe ścianki oddzielone próżnią. Dzięki temu trzyma ciepło nawet 6 godzin. Sprawdziliśmy – kawa po całym dniu była ciepła. Zrobiliśmy też test z lemoniadą. Ta dla odmiany była zimna przez 12 godzin. Gdy zajrzeliśmy do środka po 5 godzinach, wciąż były tam kostki lodu.

Teraz smak. Nie wyczuliśmy metalicznego posmaku. Fajne jest też to, że każdego dnia mogliśmy do niego nalać co innego i nie było obcego posmaku i zapachu. A testowaliśmy nawet odżywkę białkową na mleku.

Jednym z testerów był koneser kawy. Przyznał, że nie pił dotąd kawy z kubka termicznego i nie będzie profanował napoju bogów w ten sposób. Po wielu prośbach – spróbował. Powiedział, że gdyby pił z zamkniętymi oczami to byłoby ok, ale sama świadomość picia z metalu – dla niego nie do przeskoczenia.

Poszukaliśmy innego kubka dla tych, którym świadomość picia z metalu przeszkadza.

Okazuje się, że Contigo pomyślało o takich koneserach, jak nasz kolega.

Kubek Contigo Glaze – to kubek również wykonany z podwójnych, oddzielonych próżniowo ścianek, ale jego wnętrze zostało pokryte ceramiczną powłoką. W ten sposób można powiedzieć, że pijemy herbatę lub kawę z porcelany. Napój nie styka się ze stalą. Szczęście na twarzy naszego kolegi – nie do opisania. Od chwili gdy poznał Glaze, wszędzie zabiera ze sobą misternie przygotowaną w domu kawę.

My obiektywnie musimy przyznać, że nie wyczuliśmy różnicy w smaku, ale na pewno są tacy, którzy poczują i docenią ceramiczne wykończenia kubka termicznego. Wydaje nam się, że powłoka wpłynęła trochę na termikę tzn. kubek trzyma ciepło jeszcze dłużej niż WestLoop, bo aż 7 godzin. Ma do tego stylową opaskę z sylikonu, ale nie po to aby chronić przed ciepłem, bo zewnętrzne ściany kubka są zimne, ale żeby łatwiej było utrzymać kubek pełny napoju. 470 ml jednak trochę waży. Osoby z małymi dłońmi mogłyby mieć problem, a tak opaska ułatwia trzymanie.

W kubku „ceramicznym” jest inny system zabezpieczający przed rozlaniem i gwarantujący szczelność – TwistSeal. Aby się napić wystarczy przekręcić. To zabezpiecza też ustnik przed zabrudzeniami. Może nie da się go obsłużyć jedną ręką tak jak WestLoopa, ale i tak jest bardzo bezpieczny i wygodny.

 

Oba kubki bardzo łatwo się myje. Nakrętki można umyć pod bieżącą wodą lub w zmywarce. Korpus producent zaleca myć ręcznie, ze względu na ochronę wyjątkowych kolorów. Stosujemy się do tej rady, bo szkoda byłoby zniszczyć takie cacko. Poza tym kubki są wytrzymale i nie musimy się z nimi obchodzić jak z jajkiem. Oczywiście tego z powłoką ceramiczną nie radzimy rzucać niedbale na twardą powierzchnię.

Podsumowując kubki Contigo do najtańszych nie należą, ale warte są swojej ceny. To idealny pomysł na prezent dla każdego: faceta, kobiety, miłośnika kawy i herba mate. Słyszeliśmy, że chętnie zamawiają je firmy jako prezent dla klientów. Chcemy być takim klientem.

Gdzie je kupimy. Znaleźliśmy kilka miejsc, wszędzie ta sama cena. My zamawialiśmy na www.kubekcontigo.pl i na www.zabierzkoniecznie.pl. Przesyłka ekspresowa, bez problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *